Budeme pomáhat v Nepálu

Spolek Daveláček bude pomáhat v Nepálu a prosí i o vaši pomoc a podporu.
Naše kolegyně Martina jede v měsíci prosinci jako vyslankyně společnosti Thao, o. s. do dětského domova v Nepálu. Martině jsme nabalili pro děti spoustu dárků. Teď je potřeba shánět peníze, aby to tam vše mohla dovézt, poněvadž přeprava je to nejdražší.

 Thao: Víme, že nespasíme svět, ale nesmíříme se s tím nedělat nic.

 Jsme nezisková organizace Thao, o. s., která provozuje domov pro děti v Nepálu – jedné z nejchudších zemí světa. Věříme v důležitost vzdělání.
V našem domově se o „naše“ děti starají tety, strejdové i dobrovolníci z Česka jako o vlastní. Když je to možné a hlavně, když mají rodiče zájem, můžou s dětmi bydlet taky. Dětem kromě školy a školních potřeb platíme ubytování, jídlo, oblečení, hygienické potřeby apod. Když je třeba, bereme je k doktorům a hradíme náklady na léčbu. Občas jezdíme na výlety, do ZOO, zábavního parku nebo koupat se do bazénu. Snažíme se, aby v rámci možností žily normální život – takový, který je pro většinu českých dětí samozřejmostí.

Problémem Nepálu totiž není, že by jeho obyvatelé byli hloupí, líní a neschopní. Spousta Nepálců potkala západní turisty, udělala si obrázek o „našem světě“ a sní o tom, že by do něj mohla zapadnout. Chtěli by taky vystudovat, naučit se jazyky, cestovat a stát se manažery, programátory či konzultanty – jako my. S otevřeným myšlením i prostředky by mohli pomoct svým příbuzným, své vesnici, své zemi… Smůla je, že oni nedostanou šanci. Narodit se v zapomenuté vesnici v nepálských horách nebo na periferii hlavního města předurčuje člověka k tomu strávit celý život prací na poli nebo žebráním v ulicích. Přitom vymanit se ze zdánlivě začarovaného kruhu nemusí být pro šikovného Nepálce tak těžké – když mu někdo na začátku podá pomocnou ruku.

Členka Daveláčku Martina:
Oslovila mě kamarádka: Ukaž jak slavíme vánoční svátky u nás doma, ukaž jim křesťanské vánoce. Proč ne? …vím že jsou budhisté, hinduisté, ale jsou to děti a bude to pro ně poznání.. Bylo to spontánní, jedu…….jedu se svým 19letým synem a už plánujeme…. Stromeček, vyrábění dárků pro druhého, povídání o ježíškovi, koledy, vánoční vůně cukroví, bramborový salát, výroba betlému…prostě teplo domova, který umím udělat doma, tak proč ho neudělat tam, kde ho potřebují a k tomu se svou rodinou.
 
Na místě budeme 3 týdny, mám další úkol:
Zútulni prostory a dělej maminku, zaveď trochu struktury v domově a bud jim novou tetou. Vymyslela jsem si výzdobu domu, fotky na stěny, malování obrázků s dětmi, hraní si. Co k tomu potřebuji? Začala jsem klikat a nakupovat materiál, ale to finančně nezvládnu už z letenek pro 2 jsem dost finančně vyčerpaná. Nechci zatěžovat Thao, zkusím to sama. Pokud mi chcete pomoci, budu ráda. Ti kdo mě znají, ví…
 
Byla bych i ráda za pomoc v podobě pastelek, fixů, omalovánek, barevných lepících papírů, lepidel atd. Mohu odvézt jen 30kg materiálu nebo přikoupit další kila v letadle, vše je jen o penězích. Tak jestli chcete i vy udělat vánoce dětem takto daleko máte možnost. Všem děkuji a slibuji, že budu posílat fotky z místa činu 🙂

CHCETE-LI POMOCI, MŮŽETE POSLAT LIBOVOLNOU ČÁSTKU NA NÁŠ TRANSPARENTNÍ ÚČET.
Číslo účtu: 2100400860 / 2010
VS: 122016

nepal_pomoc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *