Prázdniny s Daveláčkem – 5. den

Dnes jsme měli sraz v Bohulibech v 9 hodin u Míry a Lůci, kteří nám taktéž nabídli jejich bazén a zahradu na celé dopoledne. Instruktoři s instruktorkami jeli autobusem, děti se převezly auty, někteří přijeli z Jílového vlastním autem.

Během čekání na ostatní jsme si s prvními dětmi, které přijely do Bohulib, zahráli na schovávanou, vítězi se stali Míra s Lůcou, kteří svoji zahradu znali dokonale a věděli, kam se schovat. Když přijelo více dětí, všichni dostali za úkol dodržovat pitný režim, převlékli se a šli do slaného bazénu, který měl příjemnou teplotu. Instruktoři s instruktorkami na děti ze začátku dávali pozor ze souše, poté se Radek s Matějem převlékli do plavek a skočili do bazénu za dětmi a započali vodní bitvu. 😀 Barča s Aničkou mezitím připravily svačinu.

Děti se běžely nasvačit, napít a následovně se rozdělily na dvě poloviny, první se nadále koupala a dováděla v bazénu s Radkem a Matějem, druhá si šla namalovat vlastní masky s Barčou a Aničkou. V průběhu dopoledne se všichni prostřídali jak v bazénu, tak u malování, každý se vracel z Bohulib smočený a s vlastní maskou ve stylu Brazílie a Mexika.

Poděkovali jsme Šálkovým a vydali se na autobusovou zastávku. Autobus nás dovezl k davelskému starému mostu, následovně jsme se vydali na oběd k Pšeničkům, kde nám dnes připravili gulášovou polévku a špagety. Děti se dosyta najedly a napily a poté jsme se všichni vydali do parku, kde nás čekal trochu nudnější program, protože jsme museli shrnout podstatu tábora. Naštěstí nám děti neusnuly během kratší přednášky o cestování kolem světa, kdy poznaly světadíly a s pomocí brainstormingu poznávaly kontinenty, takže dnešní den nebyl pouze o koupačce, ale děti si z něj doufejme i něco odnesly 🙂 Další informace k světadílům necháme na základních školách na hodiny zeměpisu :-D. Poslední den byl zaměřen na Ameriku, děti dostaly odpoledne mexická sombrera a grilovačka byla ve stylu havajských hula-hu tanečnic, takže dívky dostaly květovou sadu věnce a čelenky, kluci dostali pouze havajský věnec.

Po kratší informativní konverzaci čekal děti odpočinek, mohly si dělat cokoliv chtěly, lézt po prolézačkách, hrát si městečko Pallermo, nebo klábosit ve stínu s ostatními. Instruktoři mezitím nachystali park na závěrečnou grilovačku a vodní bitvu, na kterou se děti nemohly dočkat. Během odpočinku jsme neopomíjeli na pitný režim!Kolem páté hodiny vypukla slavná bitva, kdy děti zlily Matěje s Radkem od hlavy až k patě. 😀

Myslím si, že to byla skvělá tečka na závěr. Celý průběh bitvy již sledovali nadšení rodiče, kteří nám děkovali za všechny děti. Zpětná vazba byla neuvěřitelná. Na úplný závěr se dětem rozdaly diplomy.

Chtěl bych jménem všech instruktorů poděkovat za prvé dětem, tolik legrace v průběhu pěti dnů jsme si dlouho neužili, byli jste neskuteční a snad nám to vyjde příští rok 🙂 Není nic hezčího, než vykouzlit úsměv na dětské tváři! Za druhé bych chtěl poděkovat rodičům za neuvěřitelnou pozitivní zpětnou vazbu, byl to náš první tábor a jsme nadšení, že děti o nás básnily i doma a naše největší díky patří Ivetce Nejtkové za to, co všechno pro děti dělá a že umožnila uskutečnit tyto prázdniny plné hraní a zábavy 20 dětem.

Nemůžeme opomenout firmu Avast, která nám přispěla na toto hraní s dětmi a vykouzlila 20  dětem úsměv na tváři. DĚKUJEME!

Zde se můžete podívat na shrnující video z prožitého týdne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *