Zpráva z Nepálu I.

Martina i se synem Jakubem je na místě. V neděli, unavená, ale šťastná poprvé volala. Přivítání bylo dlouhé a nádherné. Všichni, kteří se v tu dobu nacházeli v domově Martinu i Jakuba vítali, a samozřejmě jak jinak, než podle tradic hinduistů.
Do Káthmándú dovezli tašky plné dárků nejen od Daveláčku, ale i od jiných dárců.
Martina balila velice střídmě své osobní věci (vlastně tam nemá co na sebe), jen aby ušetřila co nejvíce kil pro dárky. Nakonec to dopadlo báječně a zaplatili jsme navíc pouze 10kg. Čili, její syn Kuba se dřel s bagáží, která i s příručními zavazadly činila necelých 90kg !!!
Chtěli jsme děti potěšit něčím osobním.
Vznikla myšlenka, oslovit Základní školu v Davli a požádat je o spolupráci. Děti z naší školy napsaly jednotlivým dětem dle jmenného seznamu do dětského domova dopisy. Děti z 2.B. vyrobily přáníčka a děti 7,8,a 9 tříd doplnily obálky svými dopisy.
Dle prvních zpráv od Martiny, byly „nepálčata“ radostí bez sebe, když držely obálky se svým jménem.
Cituji pár slov z telefonního hovoru s Martinou: „Lakmi (18let) jedna z dívek, žijící v domově nejdéle) mi pomáhala vybalovat věci. Vyndávaly jsme ty obálky a Lakmi si všimla svého jména. Radostí trhala obálku a hltala anglická slovíčka, která byla určená jen jí. Bylo to moc dojemné a já se těším na večer, kdy dostanou  svoje obálky všechny děti.“
Jsme šťastní za tuto reakci, protože po dohodě se zakladatelkou dětského domova Míšou Košťálovou, půjde o dlouholetý projekt mezi naší školou a „jejími dětmi“. Naše děti se velice těší na leden, kdy se jim vrátí první odpovědi v jejich, jak doufáme, dlouholeté korespondenci s dětmi z Nepálu.
Další zprávy budeme vkládat postupně až do 5.1.2017, kdy se Martina vrací zpět, nebo je naleznete na http://neziskovka.thao.cz/aboutus/.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *