Zpráva z pobytu z Velkých Hamrů

Týden utekl jako voda, a už jsme zase doma.

Děti během ozdravného pobytu nachodily cirka 35 km. Ve středu jsme navštívili výletní areál v Pěnčíně. Prohlídli jsme si výrobnu skleněných perel i farmu. Děti si potom v dílničkách vyrobily perlové koláže, a kdo chtěl, koupil si vynikající výrobky z kozí farmy.

Ve čtvrtek jsme sbírali houby, chodili po okolí, stavěli skřítkům domečky. Naučili jsme se českou hymnu a vyráběli jsme dárečky a přáníčka pro Domču a Pavlíka, kteří na horách oslavili narozeniny. Podvečerní koupačka a večerní pohádka završili opět nádherný a slunečný den.

V pátek jsme kvůli nepříznivému počasí zůstali dopoledne „doma“ a dodělali úkoly a přáníčka. Po obědě jsme se na naléhání dětí opět vrátili do lesa a pokračovali ve stavbě skřítčích obydlí. Po cestě jsme si povídali o státním svátku a probírali jsme, jak moc důležitá je svoboda. Proběhla soutěž v hodu šiškou a náročný běh ze svahu 🙂
Po návratu na chalupu začala narozeninová párty – dorty, tanec, bazén,… V podvečer už jsme začali balit a uklízet, abychom následující ráno vyrazili směr Jablonec nad Nisou, odkud nás autobus dovezl do Prahy.

Děti se během týdne naučily spoustu důležitých věcí a dovedností. Kromě jiného už všichni umí hodiny, ping-pong, někteří se naučily plavat a většina umí zpívat českou hymnu.

Pomáhaly nám, i sobě navzájem. Umí vytvořit z čehokoliv cokoliv.

Byl to nádherný týden!

Fotky z celého týdne najdete v galerii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *